PremiumCs
VA AJUTAM CU ORICE PROBLEMA DOAR FACETI-VA CONT !

CAUTAM SERVERE DE ORICE FEL+VA OFERIM AJUTOR DACA E VORBA DESPRE CS/SAU VIATA DE ZI CU ZI!

AcasaAcasa  CalendarCalendar  GalerieGalerie  FAQFAQ  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

SPER SA ITI PLACA COMUNITATEA SPUNE CELORLATI !

Distribuiţi | 

[Ghid] Cum sa faci bani mai repede pe Metin2 Official

In jos 
AutorMesaj
Edward Dusty
Membru
Membru

Puncte : 1564
Data de inscriere : 14/05/2014

MesajSubiect: [Ghid] Cum sa faci bani mai repede pe Metin2 Official   Mier Mai 14, 2014 7:49 am

Salutare!Probabil ca multi dintre voi cautati metode de a face bani mai repede pe Metin2RO/UK sau alte officiale.Va voi spune cateva metode de a face bani mai usor:
  1)Farmati cat mai mult . Nu neaparat la metine, puteti farma si pentru itm de gen : Fiere de urs, care este in jur de 400.000 yang 2 bucati.Incercati sa cresteti singuri fara sa va creasca cineva , astfel aveti sanse sa dropati ceva itm bune.
  2)Faceti misiunile de la biolog si cele de la sarcini.Incercati sa faceti multe caractere pentru a face misiunile de la biolog si sancinile , aveti sansa de a va pica itm cu pv, acum armurile cu pv sunt foarte ieftine decand s-a bagat cufarul ucenicului, dar daca va pica un Scut cu bonusul Imun la necunostinta , sau un coif cu 10 semi-om o sa scoteti ceva bani frumosi.
  3)Farmati in Valea Orcilor. Daca aveti intre 30-35 , dinti de orc fara + care pot ajunge la 1.000.000 yang , o sa va pice foarte repede, Cartile Blesteme care pica la Esotericii din mijloc sunt foarte bune si ele . Aceste itm sunt foarte cautate de cei care fac biologul sau pentru upgrade.
  4)Pescuitul.Este o metoda usoara de a face bani...dar trebuie sa aveti rabdare...probabil stiti de acel program pe nume "Fish BOT" , el este interzis pe officiale . Daca il folositi s-ar putea sa va pierdeti contul..
  5)Cauta iteme ieftine si vindele mai scump.Eu chiar zilele aceastea pe Lupus/Metin2RO am vazut un tigru +9 la 5kk(un tigru+9 poate ajunge si la 12-13kk depinde de bonusuri si de pietre) l-am cumparat si l-am dat cu 11kk, incercati sa profitati si de acest lucru.
  6)UPGRAD-URILE.Puteti upgrada itm-urile pentru a le vinde . Sunt sanse sa dati bani degeaba dar odata cu reusita unui itm la un + cat de mare se poate vinde scump...depinde de calitate.

Acesta a fost ghid-ul . Sper ca v-am ajutat . Pentru alte intrebari/ajutor contactati-ma.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului

[Ghid] Cum sa faci bani mai repede pe Metin2 Official
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
PremiumCs :: Metin tutoriale ,servere ! :: Ghid-uri-
Mergi direct la: